דמיינו לעצמכם, חורף, אנחנו מכורבלים במיטה עם שמיכת הנוצות ופתאום השעון המכני מצלצל – מה כבר שש בבוקר, אתם קמים מדליקים את האור בחדר. נגשים למקלחת ושוב מדליקים את האור. פותחים את ברז המים, מצחצחים שיניים, רוחצים פנים ומנגבים עם מגבת . יוצאים מהמקלחת, כמובן שמכבים את האור.

ניגשים לארון הבגדים, פותחים את הדלת ובוחרים את בגדי העבודה. ניגשים לחלונות ופותחים את חלון הזכוכית, את התריסים (שהחדר קצת יתאוורר…) מכבים את המזגן, מכבים את האור ויוצאים לכיוון המטבח. ניגשים לקומקום, פותחים את הברז וממלאים מים. לוחצים על המתג וממתינים שהמים ירתחו. בוחרים ספל מתאים, פותחים את פחית הנס קפה, ומוסיפים לספל כפית של נס. מוזגים מים חמים לספל, ניגשים למקרר ומחפשים חלב, אופס נגמר החלב – היום נשתה נס בלי חלב…

עולם אחר, עם בקר אלקטרוני

חורף, אני מכוונים טמפ’ נעימה במזגן, כדי שנוכל לצאת מהשמיכה בלי לחוש קור… איך שאנחנו קמים החיישן מזהה אותנו ומדליק אור דמדומים בחדר – כדי שלא נסתנוור. ניגשים למקלחת, האור נדלק מעצמו ואיך שאנחנו מגישים את הידיים לכיוון הברז, בקר לחץ אלקטרוני פותח את המים ומזרים מים בדיוק בטמפ’ שקבענו. מצחצחים שיניים ורוחצים פנים, מסתובבים לכיוון מאוורר שבדיוק מופעל ומיבש לנו את הפנים והידיים. ביוצאנו מהמקלחת האור כבה מאליו.

ניגשים לארון הבגדים, דלת ההזזה נפתחת, נדלק אור ואנו בוחרים את בגדי העבודה היומיים. לפני שאנו יוצאים, מכוונים את טמפ’ המזגן, והפעלה אוטומטית חצי שעה לפני שאנחנו מתכננים ללכת לישון באותו הערב. בינתיים התריסים  והחלון נפתחים ואוויר נעים נכנס ומרענן את החדר. אהה… מתחיל לרדת גשם, מיד החיישן מזהה וסוגר את החלונות (כדי שלא יכנסו מים לחדר)….

במטבח כבר הופעל מכשיר הקפה, בקר לחץ אלקטרוני מזרים מים חמים דרך קפסולת הקפה בדיוק בלחץ המתאים ומזרים את הקפה בדיוק בטמפרטורה האהובה עלינו לספל הקפה. אגב, אתמול בדרך מהעבודה הודיע המקרר בהודעת SMS שנגמר החלב…

זה לא סרט, על התהליך מפקח בקר אלקטרוני, “רכיב” אלקטרוני המקבל מידע מחיישני טמפ’, תזוזה ואחרים, ובהתאם לתכנות מראש יודע להפעיל ולהפסיק פעולתם של מכשירים חשמליים בבית, במקום העבודה, בתעשייה או בכל מקום שנדרוש ביצוע פעולות על פי קביעה מראש.