מיגון קרינה

תוכן עניינים

מיגון קרינה הוא מושג חשוב בתחום הבטיחות בקרינה. במאמר זה נבחן כיצד פועל מיגון קרינה והחומרים מהם עשוי מיגון קרינה.

 

מהו מיגון קרינה

מיגון קרינה הוא תהליך הגנה על אנשים ויצורים חיים אחרים מההשפעות המזיקות של הקרינה. זה עוזר למזער את החשיפה לרמות מסוכנות של קרינה, מה שהופך אותו לבטוח עבור אנשים וציוד בסביבה. האפקטיביות של מיגון קרינה תלויה בסוג ובכמות החומר המשמש כמו גם בסוג, רמת האנרגיה והכיוון של אלומת הקרינה הפוגעת.

זהו מרכיב חשוב של בריאות ובטיחות בתעשיות רבות, כולל אנרגיה גרעינית, הדמיה רפואית ותעופה וחלל. מיגון עוזר להפחית את הסיכון לחשיפה לקרינה על ידי הפחתת כמות הקרינה שמגיעה לאדם או לאובייקט.

 

כיצד פועל תהליך מיגון קרינה?

השלב הראשון בתהליך כולל מיפוי של השדה המגנטי ובדיקה יסודית שמטרתם לאתר את כל המקומות מהם מגיע השדה המגנטי במבנים שדורשים צורך בביצוע מיגון נגד קרינה.

השלב הבא הינו שלב התכנון בו בין היתר, אנו רוצים להבין ולתכנן את אופי המיגון, שהוא כמות שכבות המיגון, סוגי החומרים שמהם אנו מייצרים את ציוד המיגון ואת אופן ההתקנה של ציוד זה.

ההתקנה של ציוד המיגון מותקן בדרך כלל על קירות כך שיש הפרדה בין האנשים למקום הקרינה, ובמצבים מסוימים הוא מותקן גם על רצפת החדר.

המטרה העיקרית והחשובה ביותר של מתקני המיגון השונים היא להוריד את עוצמת השדה האלקטרומגנטי לרמות נמוכות, שיתאימו להנחיות שמציבים במשרד להגנת הסביבה.

 

מאילו חומרים מיוצרים מתקני מיגון הקרינה?

כיום אין מידע על הרבה חומרים פרומגנטיים בטבע. בין החומרים עם מידע נמצאים הניקל, הקובלט וברזל. התגובה החזקה של כל המתכות האלה לשדה מגנטי חיצוני היא תוצאה של אפקט קוונטי.

החומרים הללו למעשה מושכים בצורה חזקה את הקווים של השדה המגנטי ולא מאפשרים לו להמשיך הלאה. החומרים סופגים לתוכם את השדה המגנטי ובכך תורמים לבריאות האנשים או הילדים שנמצאים בקרבה למתקנים החשמליים השונים וגם לאיכות הסביבה.

בחברת “אמפרוקו בע”מ” תוכלו לקבל את הייעוץ הכי אישי ומקיף לעסק שלכם. המומחים שלנו יסייעו לכם לבחור את הציוד הנכון שייגן על העובדים שלכם וכתוצאה גם על כדור הארץ שלנו.

 

מחפשים מידע על מנת ליצור מיגון קרינה לעסק שלכם?

התקשרו אלינו או השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם.

תוכן עניינים

מוצרים

גלאי גז
זיהום אויר ודיגום סביבתי
ציוד מעבדתי
ציוד בקרת מיזוג אויר
הגנה על איכות הסביבה
מכשור רפואי
מכשור דיגום אויר
מכשור בקרה
עוד...

ייצור

גלאי גז סטנדרטים
גלאי גזים מותאמים אישית
מערכות לאווירה מבוקרת
עוד...

נימ

אמצעי הגנה מפני קרינה
מכשור רפואי
פיסיקה גרעינית – מכשור
עוד...

שירות

מחלקת שרות מצוידת כהלכה עם צוות מוסמך וציוד
מאושר לבדיקה/לכיול.
לפתיחת קריאה...

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן