כל מה שרצית לדעת על נייטרוס Nitrous

נייטרוס Nitrous מוכר בשם הפופולרי גז צחוק, בו נעשה שימושים רפואיים רבים. בין היתר, משתמשים בו, לצרכי טשטוש הליכים מכאיבים במרפאות שינים ובתי חולים, למשל בחדרי הלידה. גז הצחוק, נייטרוס Nitrous הוא למעשה תערובת של חמצן נקי וחמצן דו חנקני. ברמה המתאימה הוא נותן את תחושת האופוריה הנדרשת לטשטוש.

על הסכנות בנייטרוס

השימוש הרפואי בגז צחוק להרדמה נועד לשימוש של פרקי זמן קצרים בלבד. שימוש ממושך מסוכן מכיוון שחוסר החמצן בתחמוצת החנקן הטהורה, יכול להוביל לאובדן הכרה. ניתן להשתמש בגז למשך פרקי זמן ארוכים רק כאשר מערבבים אותו עם חמצן. גז צחוק בשימוש רפואי מבוקר מכיל לכל הפחות 30% חמצן. היחס המקובל לשימוש בטוח הוא  כ70% חמצן ורק- 30% תחמוצת החנקן.

שימוש במרפאות שיניים

בשימוש במרפאות שיניים הרופא יכול לבחור מתוך ארבע רמות שונות של, נייטרוס Nitrous לשם שימוש להרגעה. הרמות השונות נבדלות בהתאם למשכי הזמן הרצויים ומתחלקות בהתאם לרמת ריכוז הגז. אספקת הגזים מגיעה במכלים דחוסים ונדרש עבורם מכשור ייעודי כדי לעביר את הגז אל המטופל. הרופא למעשה יוצר את התערובת של תחמוצת החנקן והחמצן בהתאם ליחס המבוקש לכל פציינט וטיפול. באמצעות מד הזרימה ומד הלחץ הרופא יכול  אף לעקוב אחר הזרימה התקינה של הגז.

החשיבות של מינונים מדויקים

במינונים של גז צחוק חייבים להיות מדויקים והרכב הגז עצמו חייב להיות במידות הנכונות ובהתאם לנהלים על מנת שימלא את משימתו כראוי ולא יזיק למטופלים. חמצן דו חנקני ברמה גבוהה מהמומלץ יכול להביא לנזק מוחי ומוות.

טיפול ביולדות

בחדרי הלידה, נעשה גם כן שימוש עם נייטרוס אוקסייד לשם הקלה על היולדת. תערובת הגזים מועברת באמצעות המסכה אל המטופלת ששואפת את גז הצחוק אל ריאותיה. השימוש בגז יעיל ובטוח ליולדת ולצינוק מכיוון שהוא יוצא מהגוף במהירות באמצעות הנשימה. בגלל מאפייני הגז הוא מתאים לטיפול בזמן הלידה על מנת להפחית את רמות החרדה והכאב, ולהגביר את תחושת האופוריה.

מד נייטרוס Nitrous מקצועי מחברה איכותית ומנוסה

אם אתם מחפשים מידע נוסף לגבי מד נייטרוס Nitrous, כדאי לכם להכיר את חברת אמפרוקו. החברה מתמחה במכשור לתעשייה, ציוד לניטור סביבתי, בקרת תהליכים, ציוד למעבדות, מכוני מחקר וחקלאות ועוד. חברת אמפרוקו מייצגת יצרנים בינלאומיים מוכרים ואיכותיים עבור מגוון מכשירים, בקרים וכלי מדידה, בין היתר, מד נייטרוס Nitrous.