קיווטות וספקטרומטרים

תוכן עניינים

מה היא ספקטרוסקופיה

ספקטרוסקופיה הוא תחום בו נמדד ספקטרום רמות אנרגיה או ספקטרום תדר קרינה אלקטרומגנטית, לדוגמה תדרי אור. שיטות ספקטרוסקופיות משמשות בתחומי כימיה, פיזיקה וביולוגיה לזיהוי חומרים שונים בזמן עבודת המעבדה.

בזמן השימוש בספקטרומטר הדוגמא הנוזלית תוכנס לתוך קיווטה שקופה המאפשרת למכשיר “לראות” אל תוך החומר ללא הפרעה. הקיווטה היא מיכל דמוי צינור קטן עם דפנות ישרות וחתך רוחב עגול או מרובע, אטום בקצה אחד, ועשוי מחומר שקוף או דמוי שקוף כמו פלסטיק, זכוכית או קוורץ. קיווטות  נועדו להחזיק דגימות למדידה ספקטרוסקופית, כאשר קרן אור עוברת דרך הדגימה בתוך הקיווטה למדידת בליעה, העברה, עוצמה פלואורסצנטית, קיטוב פלואורסצנטי או זמן חיים פלואורסצנטי של הדגימה. מדידה זו נעשית בעזרת ספקטרופוטומטר.

קיווטות מחולקות לכמה סוגים: 

פלסטיק – קיווטות פלסטיק משמשות לעיתים קרובות בתבחינים ספקטרוסקופיים מהירים, כאשר מהירות גבוהה חשובה יותר מדיוק גבוה. קיווטות פלסטיק בעלות טווח אורך גל שמיש של 380–780 ננומטר (הספקטרום הנראה) הן בדרך כלל חד פעמיות ומונעות זיהום עקב שימוש חוזר ולכן זולות לייצור ולרכישה. חברת אמפרוקו בע”מ מחזיקה במלאי באספקה מידית קיווטות פלסטיק דגם CUV-010045   10X10X45mm, 4.5ml ps  2 חלונות אופטיות.

קוורץ – תאי קוורץ מספקים עמידות רבה יותר מאשר פלסטיק או זכוכית. קוורץ מצטיין בהעברת אור UV, וניתן להשתמש בו באורכי גל הנעים בין 190 ל 2500 ננומטר.

קוורץ מותך – מיועד לאורכי גל מתחת ל -380 ננומטר, כלומר לאור אולטרה סגול.

קוורץ תת אדום – טווח אורך גל שמיש של 220 עד 3,500 ננומטר. עמיד יותר בפני התקפה כימית מתמיסת הדגימה מאשר סוגים אחרים המיועדים למדידות פלואורסצנטיות.

זכוכית – לזכוכית כתר יש טווח אורך גל אופטימלי של 340–2500 ננומטר. בדרך כלל קיווטות זכוכית משמשות בתחום האור הנראה.

ספיר – קווטות ספיר הן היקרות ביותר, אם כי מספקות את החומר היציב ביותר, הכי עמיד בפני שריטות והכי עביר. ההעברה משתרעת מאור UV לתת אדום בינוני, נעה בין 250 ל -5,000 ננומטר. ספיר יכול לעמוד במצב הטבעי הקיצוני של תמיסות מסוימות ושינויים בטמפרטורה.

ספק הקיווטות הגדול בעולם

חברת אמפרוקו בע”מ מייצגת את ספק הקיווטות שהוא למעשה מפעל הייצור הגדול ביותר בעולם בתחום זה. דבר זה מהווה יתרון לא רק באיכות אלא גם בתמחור. בתחום הזה, מומלץ מאוד לעבוד עם נציגי מפעלי הייצור באופן ישיר. 

 

כמו כן אנחנו משווקים, בנוסף לקיווטות, גם מכשור ספקטרופוטומטרי . 

לקבלת מידע נוסף ניתן להיכנס לדף קיווטות -CUVETTE  או ליצור איתנו קשר כאן ונציגינו ישמחו לעזור לך בהקדם.

תוכן עניינים

מוצרים

גלאי גז
זיהום אויר ודיגום סביבתי
ציוד מעבדתי
ציוד בקרת מיזוג אויר
הגנה על איכות הסביבה
מכשור רפואי
מכשור דיגום אויר
מכשור בקרה
עוד...

ייצור

גלאי גז סטנדרטים
גלאי גזים מותאמים אישית
מערכות לאווירה מבוקרת
עוד...

נימ

אמצעי הגנה מפני קרינה
מכשור רפואי
פיסיקה גרעינית – מכשור
עוד...

שירות

מחלקת שרות מצוידת כהלכה עם צוות מוסמך וציוד
מאושר לבדיקה/לכיול.
לפתיחת קריאה...

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן