מהו מד עוצמת אור ולמה הוא משמש

מד עוצמת אור מודד את מידת האור LUX במרחב מסוים. מדי אור משמשים אולמות ייצור ארכיטקטים, צלמים, חוקרי זיהום אור ועוד. ישנם שימושים של מד עוצמת אור לשימושים אוטומטיים. לדוגמא מערכת תאורה שמדליקה את עצמה כאשר מתחיל להחשיך בחוץ או להורדת רמת האנרגיה של מבנה בכיבוי אזורים שאינם בשימוש או כאשר רמת האור שנכנסת מבחוץ מספיקה לרמה המוגדרת.

סטנדרטים במדידה

על מנת לבצע מדידה אחידה ומוסכמת של מדי עוצמת אור נקבעו סטנדרטים שונים לרמת התאורה הנדרשת במקומות שונים, כגון מפעלים, משרדים ובתי ספר. מד עוצמת אור יכול לבוא בדגמים קומפקטיים וניידים לשם שימוש של טכנאים וחוקרים במיקומים משתנים. מדים אחרים הינם מאסיביים כאשר הם קבועים במיקומם או כחלק ממערכת מורכבת ואוטומטית.

מדידת פליטות בארובות

תחום חשוב בניהול משאבי סביבה הוא ניטור ארובות ומדידת רמת הפליטות על מנת לוודא את רמת המזהמים שנפלטים לאוויר. על מנת לבצע ניטור ארובות יש צורך מכשירי מדידה חדישים המבוססים על הטכנולוגיות החדשניות ביותר בתחום. במערכת ניטור פליטות רציף למעשה מודדים את רמת החלקיקים המזהמים באזור סביבת הארובה בהתאם לפרמטרים וקריטריונים מוגדרים. גזי פליטה רלוונטיים עבור ניטור ארובותTOC, SO2, HBr, HF, H2S, TRS, NH3 ,, רכיבים אורגניים (TOC) , כמו גם רכיבים אורגניים נדיפים (VOC) ועוד.

לגבי אנלייזר N2O

אנלייזר N2O ניטרוס מודד את גז הצחוק שנעשה בו שימושים רבים בין היתר, שימושים רפואיים, לצרכי טשטוש הליכים מכאיבים במרפאות שינים ובתי חולים, למשל בחדרי הלידה. גז צחוק הוא למעשה תערובת של חמצן נקי עם חמצן דו חנקני וברמה המתאימה הוא נותן תחושה של אופוריה.

לגבי מינונים נכונים

במינונים של גז צחוק חייבים להיות מדויקים והרכב הגז עצמו חייב להיות במידות הנכונות ובהתאם לנהלים על מנת שימלא את משימתו כראוי ולא יזיק למטופלים. חמצן דו חנקני ברמה גבוהה מהמומלץ יכול להביא לנזק מוחי ומוות. מכאן  החשיבות הגדולה של כלי מדידה אמינים N20.

מד עוצמת אור מקצועי מחברה איכותית ומנוסה

אם אתם מחפשים מידע נוסף לגבי מד עוצמת אור, כדאי לכם להכיר את חברת אמפרוקו. החברה מתמחה במכשור לתעשייה, ציוד לניטור סביבתי, בקרת תהליכים, ציוד למעבדות, מכוני מחקר וחקלאות ועוד. חברת